Çamaşırhane Takip Sistemi

16 çamaşırhane takip

Oteller, tatil köyleri, vb. işletmelerde havlu, çarşaf vb. ürünlerin yıkanması sırasında karışıklıklar, kayıplar sıkça yaşanmaktadır. UHF RFID etiketler monte edilmiş ürünler sayesinde karışıklıklar ve kayıplar ortadan kalkmaktadır.

Bu sistemde hangi ürünün kaç kere yıkandığı, sevkiyatın gün ve saati, kimler tarafından yapıldığı ve yıkama işleminin kaç gün sürdüğü gibi detaylı bilgiler kolayca takip edilebilmektedir. Böylece personel ve yıkama performansları da tutulabilmektedir.

Her bir ürüne özel olarak tasarlanmış, ısı ve su ve çeşitli kimyasallara dayanıklı özel etiketler monte edilmektedir. Bu etiketler, veri tabanında bulunan ürün bilgileri ile eşleştirilmektedir. Çamaşırhaneye gönderilmek için toparlanan ürünler özel UHF RFID antenler veya el terminalleri sayesinde okutularak çamaşırhaneye gönderilir. Bu işlem sayesinde hangi ürün, hangi gün ve zamanda kim tarafından gönderildiği ve kaçıncı yıkaması olduğu gibi kayıtlar tutulur.

Bu işlem sonrasında da aynı şekilde yıkama bölümünde ürünler okutularak geliş bilgileri tutulur ve karşılaştırma yapılır. Yıkama işlemleri bittiğinde sevkiyata hazır ürünler yine UHF RFID özel antenler veya el terminalleri sayesinde okutularak sevk edilir. İstenirse yine bir iş emir yazdırılarak karşı tarafa yollanabilir. Teslimatı alacak olan kişi ise ürünleri teslim alırken okutur ve teslim alır. Sistem otomatik olarak giden ürün ve gelen ürün karşılaştırması yaparak aradaki hata payını, para ve zaman kaydını ortadan kaldırır.

Sizi Arayalım mı?

Aşağıdaki formu doldurun, uzmanlarımız aracılığıyla sizi hemen arayalım, ihtiyaçlarınızı dinleyerek çözümler sunalım.

Sizi Arayalım mı?