Soğuk Hava Depoları İçin Çözümler

10 soguk hava depoları

Otomatik Tanımlama / Veri Toplama projelerinde kullanılmakta olan ve endüstriyel olarak tanımladığımız el terminalleri ve araç ve forklift terminalleri; toz, sıvı teması, düşme, darbe, vibrasyon, nem, sıcak/soğuk ortamlar gibi pek çok dış etkene karşı özel olarak tasarlandığından dolayı dayanıklıdır.

Bununla birlikte termal şok ve yoğunlaşmış nem gibi özel durumlarda yaşanabilmektedir. Endüstriyel cihazlar -20°C ile +65°C derece arasında çalışabilmekle birlikte, derin dondurucu soğuğundan (-20°C) birden oda sıcaklığına (+20°C / -30°C) geçtiklerinde ekran, klavye ve cihaz içerisinde üzerinde yoğunlaşma olarak tabir edilen su damlacıkları oluşur. Üzerinde bu damlacıklarla derin dondurucu soğuğuna geri dönen cihazları kaçınılmaz bir olay beklemektedir; donan ve çatlayan ekranlar, yapışan ve basılamayan tuşlar, önündeki cam donduğundan çalışmayan bir barkod okuyucu haline gelmiş olacaktır.

Belirtilen sorunlarla karşılaşmamak için bu şartlara uygun üretilmiş dayanıklı el ve araç terminallerinin kullanılmaları gerekmektedir. Özel şartlarda çalışan profesyoneller için, özel üretilmiş çözümler gerekir.

 

Bu tip sistemlerde genellikle kullanılan donanımlar ise şunlardır. 

Forklift ve Araç Terminalleri

Barkod Okuyucular

El Terminalleri

Sizi Arayalım mı?

Aşağıdaki formu doldurun, uzmanlarımız aracılığıyla sizi hemen arayalım, ihtiyaçlarınızı dinleyerek çözümler sunalım.

Sizi Arayalım mı?